Proje ve Yenilikler
"Çatıya Yeşil Işık Yak!"

Armada Groupe, Fransız firması olan Vegetalid ile yapmış olduğu anlaşma sonucu, Türkiye'ye yeşil çatı uygulamaları alanında yepyeni bir çözüm olan 'HYDROPACK® Sistemleri' getirmiş oldu. Bu sistem Türkiye'de tek olup, Armada Groupe çatısı altında ArmroofGreen markası ile yeşillendirilmiş alanlarda sürdürülebilirliği hedeflemektedir.

Vegetal.id firma yetkilisi Sn. RafaelLame'nin de katılımıyla Eylül ayında Armada Groupe İstanbul merkez ofisindegerçekleştirilmiş olan toplantıda firmayı ve sistemi yakından tanıma fırsatı bulunmuştur. Sistemin avantajlarından önce amacından bahseden Sn. Rafael Lame, yoğun bir şekilde bakım gerektirmeyen 'Sedum' bitkilendirme ile kullanıcıya yeşil bir hayat sunarken, sulama ihtiyacını sulama sistemiyle değil yağan yağmurlardan faydalanarak, sel baskınlarını minimum seviyeye indirgemeyi hedefleyerek, sürdürülebilir projeler ortaya koymayı hedefliyor. Sistemin avantajlarıyla sözüne devam eden Sn. Lame, sistemin hızlı ve kolay kuruluma sahip olduğunu, herhangi bir yalıtım problemiyle karşılaşıldığında demonte özelliği sayesinde yalıtıma direkt müdahale imkânı sunabildiğini eklemiştir.

Hydropack Sistem'in en büyük avantajlarından bir diğeri, yüzde yüz geri dönüşümlü ürünleri ile yer aldığı projelerde LEED sertifikası için artı puan kazandırıyor olmasıdır. Armada Groupe, Fransız Vegetalid firması ile yapmış olduğu anlaşma ile Türkiye'de bu sistemi uygulayacak tek firma olmanın ayrıcalığını taşımaktadır. Son derece avantajlı uygulamalar ortaya koyan Hydropack Sistem'ler ile ArmroofGreen, yurt içi ve yurt dışı projelerde adından sıkça söz ettirmeye hazırlanıyor…
Armada Yalıtım Support Sistem Armstone Armwood ArmRoof Green
© 2019 Armada Groupe