Proje ve Yenilikler
"Çatıya Yeşil Işık Yak!"

Vegetalid – Armroof® Green Ortaklığı
Yeşil Çatı ve Dikey Bahçe uygulamaları Vegetalid & Armada Groupe ortaklığı ile Türkiye'de mimarlarla buluşuyor!

Armada Groupe®, geçtiğimiz günlerde Fransız firması Vegetalid ile yeşil çatı ve dikey bahçe sistemleri konusundaki görüşmelerini gerçekleştirdi. Yer aldığı önemli yurt içi ve yurt dışı projelerde güvenilirliğini kanıtlayan Armada Groupe, Armroof® Green markası ve Vegetalid firması ile imzalamış olduğu bayilik anlaşmasıyla ortaya koyacağı iş süreçleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam etmekte... 1989 yılında ilk olarak yeşil çatı sistemi kurulumunu gerçekleştiren ve yedi jenerasyondur tarımla uğraşan bir firma olan Vegetalid, Hydropack sistemi ile Avrupa'daki ilk modüler yeşil çatı sistemini uygulamaya başlamıştır. Firma, yeşil çatı sistemleri ile ilgili ortaya koyduğu farklı uygulamaların hem üretim ve aynı zamanda tasarımını da kendi bünyesinde gerçekleştirme özelliğinin yanında, uyguladığı Hydropack ve Vertipack sistemleri ile dünya genelinde bir benzeri olmayan uygulamaları hayata geçirmektedir.

Armada Groupe, geçtiğimiz günlerde lansmanını gerçekleştirdiği Armroof® Green markası ile ürün ve hizmet çeşitliliğini artırarak, ülkemizde gerçekleşecek olan yeşil çatı ve dikey bahçeler uygulamalarıyla, kentlerimizde azalan yeşil alanları mimari projeleri ile artırarak, bitkilendirilmiş yeşil alanlar ile insanların yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

Yeşil Çatı – Dikey Bahçe Sistemi- Genel Özellikleri
Güneşten aldığı enerjiyi toplayarak, bu enerjiyi sistem için yararlı bir hale getirir.
  • Zeminlerde azalan aktivite alanlarını çatı bahçelerine ve duvarlara taşıyarak insanların zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlar.
  • Çatıyı aşırı sıcak ve soğuk havalardan, UV ışınlarından ve mekanik hasarlardan koruyarak kullanım ömrünü uzatır.
  • Doğal bir ısı ve ses yalıtımı sağlar. Enerji tasarrufu sağlar.
  • İnsan psikolojisini olumlu yönde etkiler. Duvarlarda meydana gelen tasarım hatalarını kamufle eder.
Hydropack - Vertipack Sistemi Avantajları
Vegetalid firması ile birlikte gerçekleştirilecek olan uygulamaların en büyük avantajlarından biri bitkilerin sulama ihtiyacının olmamasıdır. % 30 – 40 eğimli çatılarda bile uygulama yapılabilen sistem, aynı zamanda yüzde yüz geri dönüşümlü olan ürünleriyle de LEED sertifikası için puan kazandırmaktadır. Uygulaması son derece kolaydır, bitkiler hakkındaki temel detayların bilinmesine ihtiyaç duyulmaz. Sistemin yağmur sularını bünyesinde tutma özelliği sayesinde sulama ihtiyacı ortadan kalkmaktadır. Son derece uzun ömürlü bitkiler kullanılmasının yanında, Hydropack sisteminde 20 yıllık garanti güvencesi verilmektedir. Garanti sürecine bitkiler ve aynı zamanda sistemin kendisi dâhildir. Sistem sel basma sorunlarını önlemekte, herhangi bir bakım gerektirmemektedir.

Armada Groupe, Vegetalid firması ile yaptığı ana dağıtıcılık anlaşması ile Türkiye'de bu sistemi uygulayacak tek firma olma özelliğini taşımakta, yeşil çatı ve dikey bahçe uygulamalarını Türkiye'de ve yurt dışındaki tasarımcılara sunmaktadır. Armada Groupe, Vegetalid firması ile yapılan ana dağıtıcılık anlaşması yaptığı Armroof® Green markası ile Türkiye'de ve yurt dışında Hydropack ve Vertipack sistemleri ile adından sıkça söz ettirmeye devam edecektir.

Daha detaylı bilgi için :
www.armroofgreen.com
www.vegetalid.us
Armada Yalıtım Support Sistem Armstone Armwood ArmRoof Green
© 2019 Armada Groupe